Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

YAPDERBİRYAPDERBİR
Çankırı Yapraklı ve Köyleri DerneğiÇankırı Yapraklı ve Köyleri Derneği
www.yapderbir.org.trwww.yapderbir.org.tr
Takip Edin Takip Edin


Çankırı Bülteni Çankırı Bülteni

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
İletişimİletişim Formu Formuinfo@yapderbir.org.tr

Çeşitli Bilgiler Çeşitli Bilgiler

SADECE YAPRAKLI OLMALI DEĞİL Mİ?

SADECE YAPRAKLI OLMALI DEĞİL Mİ?


defa gösterilmiştir
    

                  Bu sene ikincisini düzenlediğimiz Yapraklı Dernekler Birliği Futbol turnuvasını büyük bir özveri ve en azami derecede gerek ailemizden, gerek işimizden, zamanımızdan, sıcak evlerimizden soğukta titreye titreye de olsa büyük bir fedakarlıkla tamamladık. 

      Ben emeği geçen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki hiç kimsenin içinde hiçbir art niyet olmadan bu işi üstlenip tamamladılar. 

       Sevgili Yapraklılar bizleri bu tür organizasyonlarla birbirimize tanışık olmaya vesile olan arkadaşlar hiçbir zaman hiç bir şekilde hiçbir menfaat gözetmeksizin iki sene üst üste bu işi üstlendiler emeklerinden dolayı ben Yapraklı Dernekler Birliği Gençlik Kolları adına teşekkür eder ve ufakta olsa kırılmalarından, üzülmelerinden dolayı haklarını helal etmelerini temenni ederim.

      Değerli dostlarımız, 2016 turnuvamıza 23 takımla katılım sağladık ve gördük ki her takım temsil ettiği köyü ve kuruluşu layıkıyla temsil etmeye gerek turnuva öncesi gerek turnuva dahilince büyük bir özveri gösterdi. Katılımlarından dolayı takımlarımıza da Gençlik kolları adına teşekkür ederim. 

Kıymetli kardeşlerim bu birlikteliğimiz boyunca bir kişi hiç değilse en az on kişi ile dostluk kurdu en az kendi içimizden bir tüketici yine kendi içimizden yine bir esnafla bu da bizim hem şehrimiz diyerek alışveriş  gerçekleştirdik. Beraber yedik beraber içtik aynı havayı teneffüs ettik. Tabii olarak da insanoğlunun olduğu yerde hata olur, kırılmalar olur ama şu da unutulmamalı ki hiçbir art niyetli davranış olmamıştır kimseye karşı. 

        Değerli kardeşlerim atmış olduğum başlığın özetine dönmek gerekirse ben turnuva öncesi ve sonrasına farklı bir bakış açısı getirmek istiyorum. Yapraklı için yola çıktık malumdur. Dedik ki kendi içimizde kenetlenelim bunu  en üstün tutmaya çalıştık ve büyük bir şekilde de başardık çünkü artık sadece 2 sene önce yine bir futbol turnuvası aracılığı ile tanıştığımız arkadaşlardan vazgeçemez olduk, günlerimizi de ne şekilde olursa olsun beraber geçirmeye başladık. Ancak değerli kardeşlerim;

           Bu turnuva öncesi ve sonrasında farklı bir milliyetçilik tavrı da sergileyebilirdik. Madem ki Yapraklı için çaba gösteriyoruz deyip, madem ki bu gençliği, ilçemizi, köyümüzü birlikte tutmak için bu tür vasıtalar önemlidir diyorsak o halde şöyle bir yol izleye bilir miydik? 

23 takımla yola çıktık bu da demek oluyor ki 18 futbolcu 2 kişi de takım sorumlusu 1 de gençlik kolları başkanları desek 483 aktif sahada, dışardan destek verenleri de katarsak en az 1000 kişi ile biz Yapraklılar olarak bu işi tamamladık bu sayı az değil bizim ilçe merkez nüfusunun yarısına eşit hemen hemen ancak hiçbir zaman bir üst akıl çıkıp farklı bir konuya el atmadı buna YAPRAKLI BELEDİYE SPOR başkanımızda dahildir dostane bir şekilde eleştiriyorum şahsım ve temsil ettiğim birim de bu özeleştiriye dahildir. Hiç bir kimse ilçemizin kendi yağında kavrulmaya çalışan takımı için hiçbir öneri sunmadı.

        Değerli kardeşlerim ufak bir mesele değildir bu mesele bugün bizler ilçemizin takımına bir üyelik ile destek verirsek bu da takımımıza artı bir destektir. Kendi köylülerimizin desteğini göremezken üzülmedik mi taraftarı çok olan köylere imrenerek bakmadık mı?

        Hepimiz muhafazakar bir kesimiz hepimizin hemen hemen bir futbol takımı tutmuşluğu ve bu takımların formalarını üstümüze giymişliğimiz vardır kimi Galatasaraylı kimi Fenerbahçeli eee tabi bunlarında bizim desteğimize ihtiyacı vardır ama YAPRAKLI BELEDİYE SPOR kadar değildir herhalde. Tabii ki bizim üstümüze giydiğimiz bu dev takımların formalarını da bedava giymiyoruz eğer bizler kendimize birer tane Yapraklı Belediye Spor forması satın almış olsaydık ilçemizin kulübünden yapmış olduğumuz katkı herhalde az olmayacaktı en azından manevi bir değeri olacaktı ki bu takım için çaba gösteren kişilerde yalnız olmadıklarını hissederlerdi.

      Ben işte bu gerekçe ile Yapraklı Belediye Spor yetkililerinden bir forma Yapraklı Belediye Spor ve Belediye Başkanına, Yapraklı Kaymakamımıza, ve Yapraklı Dernekler Birliği Başkanına hediye edilmek üzere şahsıma teslim edilmesini arzu eder ve eğer gerçekleşirse kampanyayı başlatmak isterim. ümit ederim ki tez duyulur ve ehemmiyet verilir. 

     Madem ki yola birliktelik ve beraberlik için çıktık. O halde tek gayemiz ilçemizin ve köylerimiz kalkınması olmalıdır. Temennimiz inşallah ilçemize hizmet için ufakta olsa bu konudan başlayabiliriz. Çünkü gençliğin bunu başarabileceğini ve üzerinde ilgili olduğu en güzel konu olduğu bilinmektedir.

      Birlikteliğimize araç olarak koyduğumuz faaliyetler ne olursa olsun sonucu ne olursa olsun başarı elde eden kim olursa olsun en büyük başarıyı elde eden inşallah YAPRAKLIMIZ olsun.    
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0156

© 2016 yapderbir.org.tr
Yapraklı Dernekler Birliği Web Portalı http://www.yapderbir.org.tr

Tam Ekran